Konferencja podsumowująca projekt
Zapraszamy serdecznie osoby pracujące z młodzieżą w spektrum autyzmu, rodziców i inne zainteresowane osoby na bezpłatną konferencję online podsumowującą projekt „Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu”.
Podczas konferencji porozmawiamy o potrzebach osób nastoletnich LGBT+ w spektrum autyzmu, o tym, w jaki sposób osoby pracujące z tą grupą mogą na nie odpowiadać oraz co jeszcze możemy zrobić, aby poprawić jakość życia młodych autystycznych osób queer. Opowiemy również o rezultatach projektu i naszych wnioskach z jego realizacji.
Konferencja odbędzie się 16 stycznia 2024 w godz. 18-21 na Zoomie.
🗓 Zapisy przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/5rK2DpcfCZZ4eezC8
Konsultacje psychologiczno-seksuologiczne
Serdecznie zapraszamy nastoletnie osoby LGBT+ w spektrum autyzmu do skorzystania z bezpłatnej konsultacji psychologiczno-seksuologicznej. Zgłoszenia przyjmujemy tylko poprzez formularz: https://forms.gle/Y1Rx1ftd4cA3uFjA7
Konsultacji udzielają osoby specjalistyczne z zespołu Fundacji Dziewczyny w Spektrum: Marta Dora i Toni Kania.
Zasady skorzystania z konsultacji są następujące:
– możesz zgłosić się na konsultację, jeśli masz 10-19 lat, jesteś osobą w spektrum autyzmu, zastanawiasz się nad swoją tożsamością płciową lub/i orientacją seksualną, odczuwasz dysforię płciową lub jesteś osobą niebinarną, transpłciową, apłciową, nieheteroseksualną lub queer,
– jeśli nie masz ukończonych 18 lat, twój rodzic lub opiekun musi wyrazić zgodę na konsultację,
– twój rodzic lub opiekun może być obecny podczas konsultacji, ale nie musi,
– konsultacja odbywa się online w umówionym terminie – propozycję terminu i link otrzymasz drogą mailową,
– w razie niepojawienia się na konsultacji w umówionym terminie nie będzie możliwości skorzystania z niej w innym terminie,
– konsultacja jest jednorazowa i nie można uzyskać podczas niej opinii ani zaświadczenia.
Grupa dla młodzieży LGBT+ w spektrum autyzmu 13-15 lat
Uruchamiamy kolejną grupę online, tym razem dla młodzieży LGBT+ w spektrum autyzmu w wieku 13-15 lat! Zgłoszenia przyjmujemy do 4 października.
Zapraszamy gorąco młode osoby zastanawiające się nad swoją tożsamością płciową i/lub seksualną, doświadczające dysforii lub niezgodności płciowej, niebinarne, transpłciowe, nieheteroseksualne, zainteresowane rozmową z rówieśnikami o podobnych doświadczeniach.
Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu w piątki o godz. 17. Udział jest bezpłatny, prosimy rodzica o wypełnienie wspólnie z dzieckiem formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/5Fe8JHhYHtvT5dC18
Grupę poprowadzi Kasia Malinowska (ona/jej) – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie treningu. Absolwentka psychologii (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2017 związana z Fundacja Scolar. Prowadzi terapię indywidualną, grupową i Trening Umiejętności Społecznych. Pracuje przede wszystkim z młodymi osobami LGBTQ+ w spektrum autyzmu. W trakcie warsztatów dla dzieci, rodziców i specjalistów, edukuje w temacie (neuro)różnorodności i queerowości.
Grupa dla niebinarnych osób w spektrum autyzmu 16-19 lat
W październiku otwieramy aż trzy grupy dla nastoletnich osób w spektrum autyzmu! Dziś rozpoczynamy nabór do pierwszej z nich – grupy samopomocowej dla osób niebinarnych w spektrum autyzmu w wieku 16-19 lat.
Grupa będzie spotykać się online raz w tygodniu, w czwartki o godz. 19.
Udział jest bezpłatny, trzeba tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/64XwUDKQ87vZQZvw8
Grupę moderować i facylitować będzie Toni Kania (ono/jeno) – absolwent psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się indywidualnym poradnictwem psychologicznym, edukacją seksualną, szkoleniami dla firm oraz naukowym badaniem doświadczeń społecznych osób różnorodnych płciowo. Osoba samorzecznicza dla osób w spektrum autyzmu i ADHD oraz osób z chronicznymi niepełnosprawnościami fizycznymi.
Jeśli znacie osoby, które mogłyby być zainteresowane udziałem w grupie, przekażcie im tę informację!
Szkolenia dla specjalistów
To już OSTATNIE bezpłatne szkolenie online dla specjalistów o nastolatkach LGBT+ w spektrum autyzmu. Skorzystajcie koniecznie lub podajcie dalej! 🍀
Zapisy przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy do 29 listopada: https://forms.gle/hJvjbF18zdi6Nx7p8
Link do szkolenia zostanie rozesłany 30 listopada na adresy e-mail podane w formularzach.
Szkolenie poprowadzi:
Marta Dora – seksuolog kliniczna, psycholog, psychoterapeutka, edukatorka seksualna. Pracuje w Poradni Seksuologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Centrum Terapii Synteza oraz w gabinecie prywatnym w Krakowie. Prowadzi psychoterapię indywidualną i poradnictwo psychoseksuologiczne dla młodzieży i dorosłych. Współautorka książki „Dysforia i niezgodność płciowa. Kompendium dla praktyków”.
Spotkanie inaugurujące projekt
Z radością zapraszamy Was na spotkanie inaugurujące projekt „Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu”, które odbędzie się online 7 grudnia 2022 w godz. 18-19.30.
Jeśli pracujesz z młodzieżą w spektrum autyzmu, jesteś rodzicem lub nastoletnią osobą LGBT+ w spektrum, sprawdź, jak możesz skorzystać z naszego projektu.
Podczas spotkania opowiemy o planowanych działaniach (bezpłatnych szkoleniach, konsultacjach, grupach!) i warunkach udziału oraz przedstawimy zespół projektu. Nasi specjaliści, Marta Dora i Wit Kania, przybliżą zagadnienia poruszane w projekcie.
Plan spotkania:
18.00 – 18.30: Ewa Furgal, O projekcie „Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu”
18.30 – 19.00: Marta Dora, Płeć na spektrum – neuroatypowe osoby nastoletnie u seksuologa
19.00 – 19.30: Wit Kania, O intersekcjonalności i pomocy wzajemnej przez pryzmat neuroróżnorodności
Transmisja spotkania będzie dostępna na stronie: https://www.facebook.com/FundacjaDziewczynywSpektrum
Opis projektu:
Celem projektu jest dostarczenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania i potrzeb nastoletnich osób LGBT+ w spektrum autyzmu specjalistom: psychologom, pedagożkom, terapeutom, nauczycielom, a także aktywistom działającym w organizacjach na rzecz osób LGBT+ oraz osób w spektrum autyzmu.
Nastoletnie osoby LGBT+ w spektrum autyzmu otrzymają wsparcie w postaci konsultacji psychologiczno-seksuologicznych i grup samopomocowych.
Zespół projektu:
Ewa Furgał: koordynacja projektu
Marta Dora: szkolenia dla specjalistów, konsultacje psychologiczno-seksuologiczne
Toni Kania: szkolenia dla specjalistów, konsultacje psychologiczno-seksuologiczne, grupa dla nastoletnich osób lgbt+ w spektrum autyzmu
Kasia Malinowska: szkolenia dla specjalistów, grupa dla nastoletnich osób lgbt+ w spektrum autyzmu
Marta Pawlikowska: obsługa mediów społecznościowych
Katja Terelak: wsparcie techniczne.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat