Tu znajdziecie informacje o grupach samopomocowych, grupach wsparcia i specjalistycznych konsultacjach.

dziewczyny

Zapraszamy do grupy samopomocowej dla dorosłych (18+) kobiet w spektrum autyzmu, która będzie spotykać się raz w tygodniu online (na zoomie). Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie do 20 maja 2022 formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/bWpQ2XNrMmc85GcX6. Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do grupy. Do 27 maja wyślemy na podany adres e-mail informację o udziale w grupie i link do pierwszego spotkania.

Grupę poprowadzi Katarzyna Borowiec-Mańkowska – psycholog, w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii systemowej. Współprowadzi grupę dla kobiet w spektrum autyzmu na Facebooku.
Celem grupy samopomocowej jest udzielanie sobie nawzajem wsparcia oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami i wiedzą. Grupa samopomocowa nie stanowi formy psychoterapii grupowej. Prowadząca grupę występuje tu w roli osoby należącej do społeczności, która moderuje spotkania oraz tworzy przestrzeń do rozmowy i wymiany doświadczeń.
Grupa samopomocowa jest realizowana w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.
dziewczyny

Z radością rozpoczynamy nabór do kolejnej BEZPŁATNEJ grupy rozwojowej dla nastoletnich dziewczyn w spektrum autyzmu.

Tym razem serdecznie zapraszamy dziewczyny w spektrum w wieku 13-15 lat do grupy, której celem jest nawiązanie i rozwijanie wartościowych relacji z rówieśniczkami w spektrum autyzmu oraz rozwój kompetencji interpersonalnych. Grupa rozwojowa nie jest grupą wsparcia, nie stanowi również formy psychoterapii grupowej.

Spotkania grupy będą odbywać się raz w tygodniu online. Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie przez jednego z rodziców formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/NmKtfbgGeULY5iiNA. Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia 2022. Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do grupy. Do 15 kwietnia wyślemy na podany adres e-mail informację o udziale w grupie.

Grupę poprowadzi Agnieszka Żurek – psycholog i psychoterapeutka z doświadczeniem w pracy z nastoletnimi dziewczynami w spektrum autyzmu. Na co dzień pracuje w Ośrodku Effatha w Krakowie. W Fundacji prowadzi również grupę rozwojową dla nastolatek w spektrum autyzmu w wieku 15-18 lat.

Grupa rozwojowa jest realizowana w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

dziewczyny osoby lgbt+ rodzice

Z radością zapraszamy niebinarne i transpłciowe osoby w spektrum autyzmu na BEZPŁATNE konsultacje seksuologiczne!

Konsultacje poprowadzi Marta Dora, która jest współautorką naszych poradników dla rodziców i specjalistów „Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu”.
Marta Dora to seksuolog kliniczna, psycholog, psychoterapeutka, edukatorka seksualna. Pracuje w Poradni Seksuologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Centrum Terapii Synteza oraz gabinecie prywatnym w Krakowie i Warszawie. Prowadzi psychoterapię indywidualną i poradnictwo psychoseksuologiczne dla młodzieży i dorosłych. Uczestniczy także w procesach diagnostycznych i wsparciu osób przeżywających dysforię płciową, w tym transpłciowych i niebinarnych.

Zasady korzystania:
– konsultacje odbywają się online,
– można skorzystać z jednej bezpłatnej konsultacji,
– z konsultacji mogą korzystać zarówno dorosłe, jak i nastoletnie osoby, z tym że niepełnoletnie osoby prosimy o kontakt za pośrednictwem lub za zgodą rodzica.

Uwaga!
Zapisy tylko poprzez mail: m.dora@pracowniazasoby.pl.
W temacie maila koniecznie trzeba wpisać „FUNDACJA DZIEWCZYNY W SPEKTRUM”.

Konsultacje realizujemy dzięki wsparciu Funduszu dla Odmiany.

osoby lgbt+
Serdecznie zapraszamy osoby niebinarne i transpłciowe w spektrum autyzmu powyżej 18. roku życia do grupy samopomocowej.
Transpłciowość rozumiemy jako każdy rodzaj niezgodności własnej identyfikacji płciowej z płcią oznaczoną przy urodzeniu. Zapraszamy również osoby, które nie chcą identyfikować się poprzez kategorię płci.
Celem grupy samopomocowej jest udzielanie sobie nawzajem wsparcia oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami i wiedzą. Grupa samopomocowa nie stanowi formy psychoterapii grupowej. Prowadzący grupę występuje tu w roli osoby należącej do społeczności, która moderuje spotkania oraz tworzy przestrzeń do rozmowy i wymiany doświadczeń.
Grupę poprowadzi Wit Kania – psycholog prowadzący konsultacje dla osób niebinarnych i transpłciowych oraz ich bliskich. Prowadzi również poradnictwo dedykowane osobom w spektrum autyzmu oraz pomoc w kryzysie. Wit jest niebinarną osobą w spektrum autyzmu z diagnozą ADHD.
Grupa będzie liczyć max. 10 osób, spotkania będą odbywać się raz w tygodniu w czwartki. Planujemy 16 spotkań. Udział jest bezpłatny, o przyjęciu do grupy decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy tylko przez formularz: https://forms.gle/yXX3xMN4HdzPLie1A.

Grupę realizujemy dzięki wsparciu Funduszu dla Odmiany.

dziewczyny
Serdecznie zapraszamy dziewczyny w spektrum w wieku 15-18 lat do grupy, której celem jest nawiązanie i rozwijanie wartościowych relacji z rówieśniczkami w spektrum autyzmu oraz rozwój kompetencji interpersonalnych. Grupa rozwojowa nie jest grupą wsparcia, nie stanowi również formy psychoterapii grupowej.
Spotkania grupy będą odbywać się raz w tygodniu online (na zoomie). Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 3 września 2021: https://forms.gle/9Fiqu2Q8bLEAPwCf8. Obowiązkowe jest również przesłanie skanu ze zgodą jednego z rodziców/opiekunów na uczestnictwo w grupie na adres: fundacja@dziewczynywspektrum.pl (instrukcja jest w formularzu). Przesłanie formularza i zgody nie jest jednak równoznaczne z zakwalifikowaniem do grupy. Do 6 września wyślemy na podany adres e-mail informację o udziale w grupie.
Grupę poprowadzi Agnieszka Żurek – psycholog i psychoterapeutka z doświadczeniem w pracy z nastoletnimi dziewczynami w spektrum autyzmu. Pracuje w Ośrodku Effatha w Krakowie.
Grupa rozwojowa jest realizowana w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat

Podoba Ci się to, co robimy?

Fundacja Dziewczyny w Spektrum
ul. Lipowa 3D
30-702 Kraków

KRS: 0000880839
mail: fundacja@dziewczynywspektrum.pl