22 lipca: Spotkanie z Joanną Jurewicz

Zapraszamy na spotkanie z kolejną niezwykłą Pasjonatką!
W lipcu gościmy Joannę Jurewicz, orientalistkę, profesor nauk humanistycznych, wykładowczynię na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Jurewicz o sobie:
Jestem naukowcem, poetką i pisarką. W nauce interesuje mnie problem, w jaki sposób powstaje myślenie filozoficzne (na przykładzie najstarszych tekstów indyjskich od ok. XIII p.n.e.). W badaniach łączę metody filologii, lingwistyki kognitywnej, antropologii i filozofii. Obok badań nad rozwojem najstarszych sposobów filozoficznego myślenia, drugim ważnym nurtem moich badań jest analiza dyskursów społecznych (kultur i grup społecznych wewnątrz nich) – sposobów, w jakich tworzone jest ich znaczenie i jego negocjacja w różnych sytuacjach (przede wszystkim w sytuacji sporów).
Jestem autorką kilku monografii i wielu artykułów naukowych, a także autorką dwóch tomów wierszy („Róża”, „Kołowrót”) oraz powieści „Ślady i kręgi. Opowieść o rodzinach Doroszewskich i Gołubiewów” (Znak, 2021).

Spotkanie poprowadzi Kasia Borowiec-Mańkowska – psycholożka i członkini Zarządu Fundacji Dziewczyny w Spektrum.

Live na stronie Fundacji Dziewczyny w Spektrum na Facebooku: 22 lipca 2022, godz. 19

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat

Podoba Ci się to, co robimy?

Fundacja Dziewczyny w Spektrum
ul. Lipowa 3D
30-702 Kraków

KRS: 0000880839
mail: fundacja@dziewczynywspektrum.pl

numer konta Nest Bank
30 1870 1045 2078 1069 4517 0001