27 kwietnia: Spotkanie z Weroniką Janiak

Zapraszamy na spotkanie z Weroniką Janiak, współautorką „Książki o człowieku w spektrum autyzmu”, która ukaże się w drugiej połowie kwietnia nakładem Wydawnictwa Natuli.

Weronika Janiak – dziennikarka i edukatorka zajmująca się szerzeniem świadomości o różnych naturach spektrum autyzmu. Czerpie z wieloletnich doświadczeń pracy z osobami w spektrum autyzmu, ich rodzicami oraz specjalistami (nauczycielami, terapeutami, pracownikami akademickimi), a także z własnej neuroróżnorodności. Związana z Fundacją FIONA i Fundacją Aktywnych FURIA.

O książce:

Przewodnik po tym, jak radzić sobie w neurotypowym świecie. Książka o człowieku w spektrum autyzmu może przydać się też każdemu, kto chciałby „wejść do głowy” osoby w spektrum. Ta niezwykła książka przełamuje stereotypy i burzy bariery, a czyni to z należytym wdziękiem i humorem. Autorzy dokonują w niej próby „złamania kodu” neurotypowego świata w sposób zrozumiały i przejrzysty dla neuronietypowych. Podkreślają rolę psychoedukacji, rozwijania samoświadomości i mądrego, empatycznego wspierania osób w spektrum autyzmu.

Spotkanie poprowadzi ef / Ewa Furgał – założycielka Fundacji Dziewczyny w Spektrum, autorka książki „Dziewczyna w spektrum”.

Live na stronie Fundacji Dziewczyny w Spektrum: 27 kwietnia, godz. 18.00

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat

Podoba Ci się to, co robimy?

Fundacja Dziewczyny w Spektrum
ul. Lipowa 3D
30-702 Kraków

KRS: 0000880839
mail: fundacja@dziewczynywspektrum.pl

numer konta Nest Bank
30 1870 1045 2078 1069 4517 0001