30 sierpnia: Spotkanie z Magdaleną Świerczek-Gryboś

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Świerczek-Gryboś, autorką książki „Lew i stalker z grzywą”, która ukazała się w wydawnictwie SQN 15 sierpnia.

Magdalena Świerczek-Gryboś – pisarka, redaktorka, badaczka twórczości Stanisława Lema. Nominowana do Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody im. Janusza A. Zajdla, członkini zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, współtworzy Grupę Wydawniczą Fantazmaty. Odpowiedzialna m.in. za antologie „Ja, legenda” (Fantazmaty), „Niezwyciężone” (EmpikGo), „Nowoświaty” (SQN). Tworzy głównie SF, weird fiction, postapo, ma na koncie kilka powieści, jej opowiadania opublikowano m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Gazecie Wyborczej”, „Snach Umarłych”, „Fantomie”, „Esensji”.

Opis wydawcy:

Jedne światy się kończą, inne dopiero zaczynają. Lew, Finka, Suri i Abigail dorastają w przedziwnych realiach: na Ziemi pożeranej przez kosmicznego pasożyta, na rozkwitającym życiem Marsie i na rozpadającej się stacji kosmicznej, która zawisła przy Czerwonej Planecie. Choć dzieciaki dzielą setki milionów kilometrów, ich perypetie splatają się ze sobą z powodu tajemniczego stalkera, który zaczyna się za nimi włóczyć.

Ciepła, mądra i zabawna, a przy tym niestroniąca od trudnych tematów i mrocznych wizji opowieść o tym, jak być dobrym człowiekiem – nie tylko dla innych ludzi, ale i dla przybyszów z gwiazd. Zbiór opowiadań „Lew i stalker z grzywą” to siedem różnorodnych historii wprowadzających do powieści „Nieświat”, która ukaże się w 2023 roku.

Spotkanie z autorką poprowadzi Natalia Fiedorczuk – nagradzana powieścio- i scenopisarka oraz redaktorka. Członkini Rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum.

Live na stronie Fundacji Dziewczyny w Spektrum: 30 sierpnia, godz. 18

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat

Podoba Ci się to, co robimy?

Fundacja Dziewczyny w Spektrum
ul. Lipowa 3D
30-702 Kraków

KRS: 0000880839
mail: fundacja@dziewczynywspektrum.pl

numer konta Nest Bank
30 1870 1045 2078 1069 4517 0001