20 stycznia 2022: Ewa Furgał i jej „Dziewczyna w spektrum”

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Dziewczyna w spektrum”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Biała Plama 13 stycznia!

ef / Ewa Furgał – założycielka Fundacji Dziewczyny w Spektrum, autorka bloga „Dziewczyna w spektrum”. Edukatorka i aktywistka współpracująca z organizacjami równościowymi od 2000 roku, laureatka Nagrody Fundacji Polcul za działalność obywatelską. Publikowała na temat spektrum autyzmu m.in. w „Krytyce Politycznej”, „Miesięczniku Znak” i „Terapii Specjalnej”. Współautorka książek Osoby ze spektrum autyzmu w biegu życia (UMCS, 2020) i Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu (Fundacja Dziewczyny w Spektrum, 2021).

Z prologu:

„Ta książka jest dla dziewczyn w spektrum, żeby nie czuły się same na świecie. Jest też dla bliskich autystycznych kobiet i osób niebinarnych, żeby mogli je zrozumieć i wspierać. Być może skorzystają z niej także osoby pracujące z dziewczynkami i kobietami w spektrum autyzmu – w szkole, poradniach, podczas terapii i innych zajęć. Znajdziecie w niej nie tylko moje doświadczenia, ale też wyniki badań i odniesienia do innych autobiograficznych relacji kobiet w spektrum autyzmu. Nie jest to jednak praca akademicka ani linearna opowieść autobiograficzna. Spektrum autyzmu traktuję jako kondycję społeczną, a nie medyczną, jako część ludzkiej tożsamości”.

Spotkanie z autorką poprowadzi Monika Szubrycht – dziennikarka, neurologopedka, autorka cyklu reportaży i wywiadów „Autyzm: bliski daleki świat”.

Live na stronie Fundacji Dziewczyny w Spektrum: 20 stycznia, godz. 19

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat

Podoba Ci się to, co robimy?

Fundacja Dziewczyny w Spektrum
ul. Lipowa 3D
30-702 Kraków

KRS: 0000880839
mail: fundacja@dziewczynywspektrum.pl

numer konta Nest Bank
30 1870 1045 2078 1069 4517 0001