dziewczyny
Serdecznie zapraszamy dziewczyny w spektrum w wieku 15-18 lat do grupy, której celem jest nawiązanie i rozwijanie wartościowych relacji z rówieśniczkami w spektrum autyzmu oraz rozwój kompetencji interpersonalnych. Grupa rozwojowa nie jest grupą wsparcia, nie stanowi również formy psychoterapii grupowej.
Spotkania grupy będą odbywać się raz w tygodniu online (na zoomie). Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 3 września: https://forms.gle/9Fiqu2Q8bLEAPwCf8. Obowiązkowe jest również przesłanie skanu ze zgodą jednego z rodziców/opiekunów na uczestnictwo w grupie na adres: fundacja@dziewczynywspektrum.pl (instrukcja jest w formularzu). Przesłanie formularza i zgody nie jest jednak równoznaczne z zakwalifikowaniem do grupy. Do 6 września wyślemy na podany adres e-mail informację o udziale w grupie.
Grupę poprowadzi Agnieszka Żurek – psycholog i psychoterapeutka z doświadczeniem w pracy z nastoletnimi dziewczynami w spektrum autyzmu. Pracuje w Ośrodku Effatha w Krakowie.
Grupa rozwojowa jest realizowana w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.
dziewczyny

Zapraszamy do grupy samopomocowej dla dorosłych (18+) kobiet w spektrum autyzmu, która będzie spotykać się raz w tygodniu online (na zoomie). Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 2 września: https://forms.gle/CimiVu1PVhNszA358. Przesłanie formularza nie jest jednak równoznaczne z zakwalifikowaniem do grupy. Do 5 września wyślemy na podany adres e-mail informację o udziale w grupie i link do pierwszego spotkania.

Grupę poprowadzi Katarzyna Borowiec-Mańkowska – psycholog, w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii systemowej. Współprowadzi grupę dla kobiet w spektrum autyzmu na Facebooku.
Celem grupy samopomocowej jest udzielanie sobie nawzajem wsparcia oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami i wiedzą. Grupa samopomocowa nie stanowi formy psychoterapii grupowej. Prowadząca grupę występuje tu w roli osoby należącej do społeczności, która moderuje spotkania oraz tworzy przestrzeń do rozmowy i wymiany doświadczeń.
Grupa samopomocowa jest realizowana w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.
dziewczyny osoby lgbt+

Po wakacjach 2021 zapraszamy na spotkania grupy samopomocowej dla osób niebinarnych i transpłciowych w spektrum autyzmu. Zgłosić się będą mogły zarówno nastoletnie, jak i dorosłe osoby. Spotkania grupy będą odbywać się online. Udział będzie bezpłatny dzięki wsparciu Funduszu dla Odmiany.

dziewczyny osoby lgbt+ rodzice

Od października 2021 roku zapraszamy na bezpłatne konsultacje seksuologiczne. Zgłosić się będą mogły osoby lgbt+ w spektrum autyzmu lub ich rodzice. Konsultacje będą odbywać się online, a skorzystać z nich będzie można bezpłatnie dzięki wsparciu Funduszu dla Odmiany.

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź dla siebie warsztat

Podoba Ci się to, co robimy?

Fundacja Dziewczyny w Spektrum
ul. Lipowa 3D
30-702 Kraków

KRS: 0000880839
mail: fundacja@dziewczynywspektrum.pl